1. Anasayfa
 2. Teknoloji

2032 yılına kadar Güney Kore’nin Ay’a Uzay Aracı İndireceğini Açıkladı

2032 yılına kadar Güney Kore’nin Ay’a Uzay Aracı İndireceğini Açıkladı
0

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, ülkesinin 2032’ye kadar Ay’a uzay aracı indirmek ve “gelecek uzay ekonomisi” planı kapsamında buradaki kaynakları keşfetmek istediğini duyurdu.

image 59

Güney Kore haber ajansı Yonhap’a göre Yoon, uzayın küresel ekonomiyi yönlendirebileceği ve insanlığın karşılaştığı sorunları çözebileceği bir vizyon ile devam edeceklerini belirterek, uzay gücü hayalinin uzak bir gelecekte olmadığını, çocuklar ve gençler için fırsat ve umut olduğunu ifade etti.

image 60

Güney Kore’nin 2032’ye kadar Ay’a uzay aracı yollayacağını ve “gelecek uzay ekonomisi” planı kapsamında aydaki kaynakların keşfedileceğini dile getiren Yoon, ülkesinin ay görevi için 5 yıl içinde yerli roket geliştireceği bilgisini paylaştı.

Yoon, uzun vadeli uzay planı kapsamında Güney Kore’nin, 2045’te kutlanacak Kurtuluş Günü’nün 100. yıl dönümünde de Mars’a uzay aracı indirmeyi amaçladığını açıkladı

Güney Kore, uzay araştırmaları konusunda önemli bir ülkedir ve bu ülke, uzay araştırmalarının çeşitli alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Örneğin, Güney Kore, uzayda robotik ve insansız araştırmalar yapmaktadır ve bu ülke, uzayda birkaç insansız araştırma aracı göndermiştir. Ayrıca, Güney Kore, uzayın keşfi ve keşifleri konusunda da çalışmalar yapmaktadır ve bu ülke, uzayın keşiflerine yönelik çeşitli projeler üzerinde çalışmaktadır.

Güney Kore, uzay araştırmaları konusunda önemli bir ülke olmasına rağmen, bu ülke, dünya çapında uzay araştırmalarını yapan ülkeler arasında önemli bir yerde değildir. Ancak, Güney Kore, uzay araştırmaları konusunda önemli çalışmalar yapmakta ve bu çalışmalar sayesinde, bu ülke, uzay araştırmaları konusunda dünya çapında da önemli bir yere sahip olmaya devam edecektir.

Emoji Kullan
 • 0
  sinirli
  sinirli
 • 1
  be_endi
  beğendi
 • 0
  mutlu
  mutlu
 • 0
  aferin
  aferin
 • 0
  alk_
  alkış
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir