1. Anasayfa
 2. Gezi & Yemek

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni,Fransa’nın Yıllardır Uyguladığı Sömürü Düzenini Anlatıyor


0

Giorgia Meloni, İtalya’da bir siyasetçi ve avukat olarak bilinir. 2005 yılında, “Fratelli d’Italia” adlı bir siyasi partinin kurucusu olmuştur ve bu parti, İtalya’da sağcı bir pozisyonu temsil eder. Giorgia Meloni, aynı zamanda İtalya Parlamentosu’nda da bir milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Giorgia Meloni, İtalya’da özellikle sağcı siyasette önemli bir figürdür ve bu nedenle, İtalya’daki siyasi konularda açıklamalar yapmakta ve fikirlerini paylaşmaktadır. Ayrıca, Giorgia Meloni, çok sayıda sosyal medya hesabının sahibi olup, bu hesaplar üzerinden de sıklıkla açıklamalar yapmaktadır.

Giorgia Meloni, İtalyan bir siyasetçi ve liderdir. Güncel olarak, Fratelli d’Italia (Italian Brothers) adlı bir sağcı partinin lideridir. Bu parti, İtalya’da önemli bir sağcı parti olarak kabul edilir ve Giorgia Meloni, partinin liderliğinde olduğu süre boyunca önemli bir rol oynamıştır.

Giorgia Meloni, 1983 yılında Roma’da doğdu. Üniversite eğitimini Sosyoloji ve Siyaset Bilimi alanlarında tamamladı. 1999 yılında, Forza Italia adlı bir sağcı partinin gençlik kolunda çalışmaya başladı. 2003 yılında, parti içinde yer alan genç siyasetçiler arasında öne çıktı ve ilk kez Roma Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olarak seçildi.

2011 yılında, Giorgia Meloni, Fratelli d’Italia (Italian Brothers) adlı bir sağcı partinin lideri oldu. Bu parti, İtalya’da önemli bir sağcı parti olarak kabul edilir ve Giorgia Meloni, partinin liderliğinde olduğu süre boyunca önemli bir rol oynamıştır.

Giorgia Meloni, özellikle ekonomi, sosyal politika ve güvenlik konularında sert bir duruş sergiler. Aynı zamanda, sınır kontrolü, imigrasyon ve ülke içi güvenlik konularında da öne çıkmaktadır.

Son yıllarda Giorgia Meloni, Fratelli d’Italia partisi ile birlikte İtalya genel seçimlerinde yer almıştır. 2019 yılında yapılan genel seçimlerde Fratelli d’Italia %8 oy oranı ile %17 sandalye alarak üçüncü parti olarak çıkmıştır. 2020 yılında ise yapılan yerel seçimlerde Fratelli d’Italia partisi önemli bir oy oranı elde etmiştir. Giorgia Meloni, ülkenin önemli siyasi figürlerinden biridir ve siyasi kariyeri devam etmektedir.

Emoji Kullan
 • 0
  sinirli
  sinirli
 • 0
  be_endi
  beğendi
 • 0
  mutlu
  mutlu
 • 1
  aferin
  aferin
 • 0
  alk_
  alkış
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir