1. Anasayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

SONDAKİKA | Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar$'a satın aldı.

SONDAKİKA | Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar$'a satın aldı.

SON DAKİKA | Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar$’a satın aldı
1

Twitterı 44 milyar dolara satın alan elon musk, Twitter’ın San Francisco’ daki genel merkezine elinde lavabo ile giriş yaptı. Bu girişi bazı takipçiler tarafından twitterta yapılacak temizlikler olarak düşünüldüğü konuşuluyor.

Aynı zamanda #Dogecoin destekçisi olan elon musk uzun zamandır beklenen bu twitter ankaşmasıyla son 2 günde %30’dan fazla yükselmesine sebep oldu.

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter’ı geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan, sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir “dijital kent meydanına” sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olması nedeniyle satın aldığını ifade etti.

Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter’ı satın alma gerekçesini açıkladı. Twitter’ı neden satın aldığı ve reklamcılık hakkında ne düşündüğü konusunda çok fazla spekülasyon yapıldığını belirten Musk, bunların çoğunun yanlış olduğunu söyledi.

Musk, “Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan, sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır.” dedi.

“Daha fazla para kazanmak için yapmadım”

Sosyal medyanın daha fazla nefret üreten aşırı sağ ve aşırı sol yankı odalarına ayrılmasının büyük bir tehlike olduğuna dikkati çeken Musk, tıklanma arayışında geleneksel medyanın çoğunun bu kutuplaşmış uç noktaları körüklediğini ve onlara hizmet ettiğini ancak bu şekilde diyalog fırsatının kaybolduğunu kaydetti.

Musk, “Bu yüzden Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle yapıyorum, tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.” dedi.

Bununla birlikte Twitter’ın herhangi bir sonucu olmadan her şeyin söylenebileceği bir ortam olamayacağını savunan Musk, yasalara bağlı kalmanın yanı sıra platformun herkese karşı “sıcak” olması gerektiğini aktardı.

“Twitter’ı dünyanın en saygın reklam platformu yapmayı hedefliyor

Musk, doğru yapıldığında reklamın insanları memnun edebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine inandığını belirterek, bunun geçerli olması için Twitter kullanıcılarına ihtiyaçlarıyla mümkün olduğunca alakalı reklamları göstermenin önemli olduğunu vurguladı.

Elon Musk, “Alaka düzeyi düşük reklamlar spamdır ancak alaka düzeyi yüksek reklamlar aslında içeriktir!” dedi.

Musk, temel olarak Twitter’ın dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflediğini kaydetti.

Öte yandan Musk, Twitter hesabındaki açıklama kısmına “Chief Twit” (Twit Şefi) ifadesini yazdı.

Twitterı almasının hemen ardından ceo ve üst yöneticilerin işine son veren elon musk acaba kuşu özgürmü bıraktı yoksa yeniden farklı bir kafesemi koyacak hepimiz yaşayıp göreceğiz.

Twitter, sosyal ağ ve mikroblog hizmeti olarak kullanılan bir platformdur. Bu platform, kullanıcıların kısa mesajlar (tweet) göndermelerine ve diğer kullanıcıların tweetlerini takip etmelerine olanak verir. Twitter, dünya çapında popüler bir platformdur ve milyarlarca kullanıcısı vardır.

Twitter, çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Örneğin, kişiler bu platformu kendi günlük yaşamlarını paylaşmak için kullanabilirler veya haberleri takip etmek için de kullanabilirler. Ayrıca, işletmeler de Twitter’ı kendi markalarını tanıtmak ve müşteri ilişkilerini yönetmek için kullanabilirler.

Twitter’ın değeri, çok farklı faktörlere göre değişebilir. Örneğin, şirketin finansal durumu, kullanıcı sayısı, reklam gelirleri gibi faktörler değerinin belirlenmesinde etkilidir. Benim düşüncem, Twitter önemli ve değerli bir platformdur ve çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Ancak, tam olarak ne kadar değerli olduğunu söylemek için, çok sayıda faktörün değerlendirilmesi gerekir.

Yazı Kaynakları
Emoji Kullan
 • 0
  sinirli
  sinirli
 • 0
  be_endi
  beğendi
 • 0
  mutlu
  mutlu
 • 0
  aferin
  aferin
 • 0
  alk_
  alkış

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir